75986-2017 - ResultatSverige-Malmö: Datainsamlings- och kollateringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediebevakning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av mediebevakning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 79416000 Public relations, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.