2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Miljöbesiktning av entreprenader
Beskrivning: Ramavtal för miljökontroller av underhåll-, drift- och anläggningsentreprenader.
Intern identifierare: T2025-03812
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631100 Inspektion av maskiner, 71632000 Teknisk provning, 90710000 Miljöledning, 90714500 Miljökvalitetskontroll, 90715100 Undersökningar av kemikalie- och oljeutsläpp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal - Miljöbesiktning av entreprenader