2. Förfarande
Förfarande
Titel: Källsortering
Beskrivning: Lejonfastigheter (beställaren) inbjuder till att inkomma med anbud i rubricerad upphandling i enlighet med upphandlingsdokument. Denna upphandling avser Källsortering. Beställaren kommer i denna upphandling att teckna avtal med en (1) leverantör. För övergripande information om entreprenaden, se 01 Kontrakt.
Intern identifierare: UPH-2018-0414
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513200 Disponering av sopor, 90513300 Avfallsförbränning, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Källsortering