759995-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård – DIS Bemanningstjänster socialsekreterare i flera kategorier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Bemanningstjänster socialsekreterare i flera kategorier
BeskrivningVälkommen att lämna in ansökan om deltagande i dynamiskt inköpssystem (DIS) gällande Bemanningstjänster socialsekreterare i flera kategorier. Det dynamiska inköpssystemet omfattar avrop gällande nedanstående kategorier: - Biståndshandläggare LSS /socialpsykiatri/äldreomsorg - Socialsekreterare familjerätt - Socialsekreterare barn och unga - Socialsekreterare våld i nära relationer - Socialsekreterare försörjningsstöd och missbruk - Chef och arbetsledare inom socialtjänst Följande kommuner har rätt att göra avrop i det dynamiska inköpssystemet: - Munkedals kommun, org.nr 212000-1330 - Lysekils kommun, org.nr 212000-1389 - Sotenäs kommun, org.nr 212000-1322 - Strömstads kommun, org.nr 212000-1405 - Tanums kommun, org.nr 212000-1348
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85320000 Socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106436:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85321000 Administration inom socialtjänsten, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 79610000 Personalförmedling