2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation SÄBO och förskola, Solgården och Bullerbyn
Beskrivning: Laholmshem AB avser att upphandla nybyggnation av ett SÄBO om 40 platser samt en förskola om 6 avdelningar i Våxtorp, Laholms kommun. Övriga förutsättningar framkommer ur upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: LH 24/18
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nybyggnad Solgården - Obligatorisk
Beskrivning: Laholmshem AB avser att upphandla nybyggnation av ett SÄBO om 40 platser samt en förskola om 6 avdelningar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Nybyggnad Solgården - Informationsfrågor
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nybyggnad Solgården - Anbud