760211-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulttjänster Mark
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster Mark
BeskrivningUpphandlingen avser upphandling av konsulttjänster avseende mark för Ronneby kommun, AB Ronnebyhus, AB Ronneby Industrifastigheter och Ronneby Miljö & Teknik AB.
Intern identifierare24/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71314100 Tjänster på elområdet, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000