2. Förfarande
Förfarande
Titel: Halmstad C – DIS Byggledare signal (järnväg)
Beskrivning: Halmstad C ska byggas om till en modern, TSD-anpassad driftplats. För att genomföra denna ban-gårdsombyggnad, behöver man först byta ut det befintliga signalställverket M65 till ett modernt signalsystem M95.
Intern identifierare: KOM-419226
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Halmstad C – DIS Byggledare signal (järnväg)