See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänstecyklar: Traditionella cyklar samt elcyklar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av traditionella cyklar samt elcyklar till Lunds kommun för användning som tjänstecyklar i verksamheten.
Intern identifierare: KS 2024/0758
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mallar 2021 Valbar text
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av traditionella cyklar [cykel] samt elassisterade cyklar [elcykel] till Lunds kommun. Cyklarna kommer att användas som tjänstecyklar inom kommunal verksamhet, exempelvis hemtjänst. Baserad på tillgänglig statistik är inköpsvolymen ca 50 traditionella cyklar och ca 60 elcyklar per år.
Huvudklassificering (cpv): 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav för samtliga delar i upphandlingen
Ytterligare klassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Traditionell cykel och elcykel