76062-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten – Löwenströmska sjukhuset BY02. Utförande entreprenad teknisk upprustning och anpassning 02
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLöwenströmska sjukhuset BY02. Utförande entreprenad teknisk upprustning och anpassning 02
BeskrivningUpphandlingen avser teknisk upprustning och anpassning av Byggnad 02, inklusive tillbyggnad av ny Multihall och godsmottagning, samt omkringliggande gårdar och mark.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117176:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader