Region Skåne förbereder upphandling av förbrukningsartiklar inom upphandlingsområdet Anestesi och intensivvård som planeras att annonseras under maj/juni 2019. Syftet med denna RFI är att samla in information från potentiella anbudsgivare på marknaden för att kunna arbeta fram ett så bra förfrågningsunderlag som möjligt och att nå bästa resultat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Skåne förbereder upphandling av förbrukningsartiklar inom upphandlingsområdet Anestesi och iIntensivvård förbrukningsmaterial som vi planerar att annonsera under 2019. Syftet med denna RFI är att samla information från potentiella anbudsgivare på marknaden, få kännedom om aktuella och övriga produkter och dess miljöpåverkan för att kunna arbeta fram ett så bra förfrågningsunderlag som möjligt och nå bästa resultat.