2. Förfarande
Förfarande
Titel: Barnomsorg på obekväm arbetstid
Beskrivning: Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för barnomsorg på obekväm arbetstid, d.v.s. arbetstider som är förlagda, helt eller delvis, till kvällar, nätter och helger. Tjänsten utförs i form av barnpassning i barnets hem, inklusive hämtning/lämning på förskola/fritidshem/pedagogisk omsorg. Uppskattad volym är 1 000 000 kr/år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312110 Barnomsorg inom förskola
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:76909:Lot:1