2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektrofysiologi och ablation
Beskrivning: Elektrofysiologi och ablation Denna upphandling omfattar utrustning och produkter för att behandla patienters hjärtrytmrubbningar, så som förmaksflimmer, supraventrikulära takykardier, och ventrikulära arytmier genom att bränna eller frysa bort banor i hjärtat . Ingreppen görs på ett interventionslab/hjärtlab.
Intern identifierare: RS 2025-01768
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000