76110-2023 - ResultatSverige-Vällingby: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av städtjänster
Referensnummer: SB 2022/220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar lokalvård i B:s trapphus och verksamhetslokaler samt serviceorderarbeten avseende städarbeten och där tillhörande tjänster inom B:s lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och övriga fastighetsområden. Objekten är belägna inom Stockholms kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen