76122-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning, aktivitetsförmågeutredning (AFU)
Referensnummer: FK 2022/02135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultstöd i form av erfarna utredare för genomförande av Försäkringskassans externa utbildningar inom de metoder som används vid aktivitetsförmågeutredningar (AFU).