See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning, Arvika kommun
Beskrivning: Se anbudsinbjudan
Intern identifierare: Dnr 2024-284
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14211000 Sand, 34927100 Vägsalt, 43313000 Snöplogar och snöslungor, 43313100 Snöplogar, 44113910 Material för vinterväghållning, 45000000 Anläggningsarbete, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)