761468-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av lekplatsutrustning – Besiktning av lekplatser och utegym
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktning av lekplatser och utegym
BeskrivningBesiktningen ska innefatta säkerhetskontroll av Beställarens samtliga lekplatser inklusive lekredskap som normalt kontrolleras. Besiktning/översyn ska ske enligt Plan- och bygglagen PBL, tillverkarens anvisningar och/eller i enlighet med senaste utgåvan av europastandarderna för lekredskap och stötdämpande underlag SS-EN 1176 och SS-EN 1177. Besiktning/översyn ska även göras av utegym SS-EN 16630.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBesiktning av lekplatser och utegym Falun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBesiktning av lekplatser och utegym Gagnef
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBesiktning av lekplatser och utegym Hedemora
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelBesiktning av lekplatser och utegym Ludvika
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelBesiktning av lekplatser och utegym Säter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93868:Lot:5