2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkprintrar 2026
Beskrivning: Ramavtalet avser att tillgodese Försäkringskassans behov av arkprintrar, tillhörande service och support, kontulttjänster, beredskap, utökning av kapacitet, utbildning samt nedmontering och bortforsling av befintliga arkprintrar.
Intern identifierare: FK 2025/023516
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30230000 Datorrelaterad utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arkprintrar 2026