76149-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Fordon för avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sophämtningsfordon FNI
Referensnummer: 17/206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp ett antal sophämtningsfordon, FNI-bilar, för FastighetsNära Insamling till det kommunala bolaget June Avfall & Miljö AB.
Inledning.
Jönköpings kommun (beställaren) inbjuder anbudsgivare (leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende köp till vårt avfallsbolag June Avfall & Miljö AB av:
2 st. sophämtningsfordon med 4-fackstömning av FNI-kärl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen