761495-2023 - Resultat
Sverige – Förmedling av vårdpersonal – Bemanningstjänster HSL-personal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster HSL-personal
BeskrivningUpphandlingen omfattar inhyrning av HSL-personal (legitimerad arbetsterapeut, fysioterapeut och sjuksköterska).
Intern identifierareVOF 36/2023
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Ytterligare klassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSjuksköterska
Intern identifierareSjuksköterska
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFysioterapeut
Intern identifierareFysioterapeut
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelArbetsterapeut
Intern identifierareArbetsterapeut