See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pipetteringsrobot
Beskrivning: Denna upphandling avser 1st. pipetteringsrobot samt förbrukningsmaterial för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal samt option på uppsättning av protokoll.
Intern identifierare: MT 2024-0061
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kvalificering av leverantör