761645-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Barnomsorg inom förskola – Barnomsorg på obekväm arbetstid
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBarnomsorg på obekväm arbetstid
BeskrivningEkerö kommun avser att upphandla ramavtal för barnomsorg på obekväm arbetstid, d.v.s. arbetstider som är förlagda, helt eller delvis, till kvällar, nätter och helger. Tjänsten utförs i form av barnpassning i barnets hem, inklusive hämtning/lämning på förskola/fritidshem/pedagogisk omsorg. Uppskattad volym är 1 000 000 kr/år.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312110 Barnomsorg inom förskola
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:76909:Lot:1