2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB, Ljusdal Vatten AB
Beskrivning: Entreprenör ska utföra mekaniska underhålls-, montage- och reparationsarbeten för bla produktionsanläggningar, samt VA-processanläggningar. Med VA-processanläggningar menas vattenverk, avloppsreningsverk, avloppspumpstationer och tryckstegringsstationer.
Intern identifierare: 15940
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mekaniska underhållstjänster - Ljusdal Vatten AB
Beskrivning: Ljusdal Vatten AB upphandlar ramavtal för löpande mekaniska underhålls-, montage- och reparationsarbeten för produktionsanläggningar, VA-processanläggningar. Med VA-processanläggningar menas vattenverk, avloppsreningsverk, avloppspumpstationer och tryckstegringsstationer.
Intern identifierare: Mekaniska underhållstjänster - Ljusdal Vatten AB
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB
Beskrivning: Söderhamn Nära AB, upphandlar ramavtal för löpande mekaniska underhålls-, montage- och reparationsarbeten för produktionsanläggningar, VA-processanläggningar. Med VA-processanläggningar menas vattenverk, avloppsreningsverk, avloppspumpstationer och tryckstegringsstationer.
Intern identifierare: Mekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB