76174-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Lagringsmedier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datacenter till Göteborgs Stad
Referensnummer: 336/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30234000 Lagringsmedier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Datacenter till Göteborgs Stad och övriga myndigheter i upphandlingen. Datacenter omfattar följande:
- Servrar
- Datalagring
- Nätverksutrustning
- Licenser (ej Cisco för Göteborgs Stad, Intraservice)
- Service och support
- Produktnära tjänster.