2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk partner - Management- och ekonomitjänster
Beskrivning: Ekerö kommun avser att upphandla strategisk partner för management och ekonomitjänster. Avtalstid Avtal avses att tecknas med en (1) leverantör. Avtalstiden är två (2) år med option på förlängning ett (1) plus ett (1) år. Värde Upphandlingens uppskattade värde är 3 000 000 kr för hela avtalsperioden. Takvolymen för avtalet är 5 000 000 kr. Tidplan Ekerö kommun planerar att tilldela upphandlingen i slutet av januari 2026 och har som målsättning att avtal skall tecknas i mitten av februari 2026.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411000 Allmän organisationsrådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117660:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling