761862-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Jonslund skola, Essunga
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelJonslund skola, Essunga
BeskrivningEssunga Bostäder AB upphandlar nyproduktion av skola F-6 inkl förskola på totalentreprenad.
Intern identifierare2023-58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000