761873-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Support- och underhåll för Tandhälsoportalen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport- och underhåll för Tandhälsoportalen
BeskrivningUpphandling avser förvaltning, support och underhåll av Tandhälsoportalen, ett system för hantering av regionfinansierad tandvård. Uppdraget omfattar även möjligheter att beställa förändringar, rättningar samt option gällande avrop av konsulttjänster där kompetens utöver den Regionens personal besitter.
Intern identifierareRB2023-0370
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSupport- och underhåll för Tandhälsoportalen