761881-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Skolskjuts för elever i förskoleklass och grundskola
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts för elever i förskoleklass och grundskola
BeskrivningAvtalet omfattar skolskjuts från elevers hem eller en plats i närheten, till och från grundskolor, samt till och från hållplats för kollektivtrafik, för elever i förskoleklass och grundskolan i Umeå kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGrönt område (se bilaga områdesuppdelning)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93343:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBlått område (se bilaga områdesuppdelning)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93343:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelRött område (se bilaga områdesuppdelning)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93343:Lot:3