2. Förfarande
Förfarande
Titel: Journalsystem för elevhälsan - Borlänge
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett molnbaserat journalsystem för elevhälsan inklusive alla nödvändiga tilläggsmoduler som krävs för att kunna hantera digital journalhantering. Systemet ska vara fullt färdigutvecklat och med god säkerhet. Upphandlande myndighet ser positivt på om systemet även kan tillhandahålla följande funktioner: - Import av information från andra journalsystem elektroniskt. - Möjlighet att ange tomt adressfält vid skapande av dokument från dokumentmall. Varmt välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121474:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72500000 Datortjänster