2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallstjänster - Hyra av container samt transporter
Beskrivning: Ramavtalet avser hyra av container inkl. utsättning och hämtning samt omhändertagande av beställarens verksamhetsavfall. Upphandlande myndigheter är Vidingehem AB och Växjö Fastighetsförvaltning AB (Vöfab).
Intern identifierare: 2025-00496
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000