Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende maskintjänster inkl. förare för runtomsvängande- respektive linjemaskin samt en grävarbetare för arbete runt maskin (ej samma som föraren).
Arbetet kan vara av karaktären självständigt arbete eller i samarbete med andra entreprenörer där man också ska vara behjälplig med övrigt förekommande arbeten.
Arbeten utöver ordinarie arbetstid förkommer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen