See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Möbler
Beskrivning: Försvarsmakten har för avsikt att upphandla ett bassortiment av möbler till bland annat arbetsplats, lunchrum, möten, utbildning, logement, hemmamiljö och utemöbler. Möblerna ska levereras hopmonterade till anvisad plats alternativt monteras på plats. Upphandlingen omfattar även köp av möbler och tillbehör från övrigt sortiment inom de anbudsområden som anges nedan och leverantören förväntas därför kunna erbjuda ett brett och varierat utbud av produkter. Upphandlingen omfattar tre (3) anbudsområden: Anbudsområde 1 – Kontor och arbetsplats (möbler för kontor, matsal/lunchrum, konferens, utbildning och hemmamiljö) Anbudsområde 2 – Logement Anbudsområde 3 – Utemöbler
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109058:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39130000 Kontorsmöbler, 39140000 Möbler för hemmet, 39142000 Trädgårdsmöbler, 39143000 Sovrumsmöbler, matsalsmöbler och vardagsrumsmöbler, 39153000 Konferensmöbler, 39151000 Diverse möbler
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2 år