762012-2025 - Resultat
Sverige – Personalförmedling – Konkurrensutsättning av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska
Intern identifierare15913
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 85312500 Rehabiliteringstjänster, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonkurrensutsättning av DIS Bemanningstjänster sjuksköterskor och vårdpersonal 13572, Sjuksköterska