2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem Fyrstad
Beskrivning: Upphandlingen avser parternas behov av ett gemensamt bibliotekssystem och en webb-plattform för kommuninvånarna för att möjliggöra tillgång till fyra kommuners medieutbud, fler gemensamma tjänster och evenemang.
Intern identifierare: KFN/2025:104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek
Ytterligare klassificering (cpv): 48161000 Administrativt bibliotekssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: se FFU
Intern identifierare: 1714443-0
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärderingskriterier
Intern identifierare: 1769118-1