2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av krafttransformator 45/11,5 kV 16 MVA M4 Hindås
Beskrivning: Prekvalificeringen för att erhålla förfrågningsunderlag avseende följande objekt: Härryda Energi AB avser att installera en ny krafttransformator under våren 2029. Upphandlingen avser leverans, uppställning på befintliga fundament, FAT-prov och SAT-prov av transformatorerna.
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31213200 Distributionstransformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000