762435-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Projekterande konsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Projekterande konsulter
BeskrivningRegionfastigheter avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal för senare avrop av konsulttjänster i samband med om-, till- och nybyggnation av lokaler där Region Blekinge bedriver verksamhet. Uppdragens storlek kan variera från mindre utredningar till större omfattande projekteringsuppdrag.
Intern identifierare25/9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000