2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, mottagningsficka och depacker
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en komplett elektromekanisk leverans av utrustning för förbehandling av förpackat organiskt avfall från AB Borlänge Energis insamlingsområde. Leveransen inkluderar allt arbete relaterat till administration, planering, projektering, leverans, transport, installation, dokumentation, provning, kontroll, intrimning och uppstart av anläggningen samt genomförande av provdrift och prestandaprov. Projektet genomförs som en funktionsentreprenad där anläggningen ska uppfylla specificerade prestanda- och teknikkrav. Leveransen ska inkludera: · Mottagningsficka · Depacker/Hammarkvarn · Slurrypump från Depacker/Hammarkvarn · Macerator/Finfördelare · Instrument och ventiler · Transportörer · Styrsystem · Övriga tillhörande komponenter och system
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121244:Lot:1