762566-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av industriella fordon med förare – Maskintjänster samt grus
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskintjänster samt grus
BeskrivningBeställarnas behov av löpande maskintjänster av olika slag samt grus- och grusleveranser. Omfattar även Strömsunds Hyresbostäder AB.
Intern identifierareUPPH.2023.691
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsformulär generella krav
BeskrivningDetta måste alla oavsett anbudsområde fylla i, det är för att visa på att man uppfyller kvalificeringskrav, mm. Denna går att ersätta med ESPD om man önskar.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde A) Grävmaskin
BeskrivningDenna del väljer ni att besvara om ni tänker lämna på anbudsområde A) Grävmaskin för framförallt VA-grävningar.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde B) Övriga maskintjänster
BeskrivningOm ni tänker lämna anbud på Område B) Övriga maskintjänster så ska denna del besvaras även om det står att den är valbar. Kom ihåg att kryssa för denna för att kunna besvara frågorna!
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelÖvriga maskintjänster Strömsund
BeskrivningOm du väljer att lämna anbud på denna ort inom område B) övriga maskintjänster så kom ihåg att också kryssa i delen Område B) Övriga maskintjänster, som är valbar, för att kunna besvara frågor som behövs för utvärdering av anbudsområde B.
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelÖvriga maskintjänster Gäddede
BeskrivningOm du väljer att lämna anbud på denna ort inom område B) övriga maskintjänster så kom ihåg att också kryssa i delen Område B) Övriga maskintjänster, som är valbar, för att kunna besvara frågor som behövs för utvärdering av anbudsområde B
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelÖvriga maskintjänster Hammerdal
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelÖvriga maskintjänster Backe
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelÖvriga maskintjänster Hoting
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelOmråde C) generell del
BeskrivningDenna del behöver du bara fylla i om du vill lämna pris på fler fraktioner än vad som ingår i utvärderingen.
Huvudklassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelOmråde C) Grus Strömsund
BeskrivningBesvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Strömsund
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelOmråde C) Grus Hoting-Tåsjö
BeskrivningBesvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Hoting-Tåsjö
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelOmråde C) Grus Backe-Rossön
BeskrivningBesvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Backe-Rossön
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelOmråde C) Grus Hammerdal
BeskrivningBesvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Hammerdal
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelOmråde C) Grus Gäddede
BeskrivningBesvara denna del om du önskar lämna pris för grus och grustransporter för Gäddede