76277-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Underhåll av sopsugsssytem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUnderhåll av sopsugsssytem
BeskrivningKontraktet avser underhåll av de stationära sopsugssystemen i Hallonbergen, Ursvik samt Storskogen. Entreprenaden avser samtliga komponenter som ingår i terminal och huvudrörnät till exempel utrustning i terminal, huvudrörsystem, samtliga luftventiler och sektioneringsventiler, tryckluftssystem inklusive kompressor och styrsystem.
Intern identifierareSavab-2025-289
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000