2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utdatatjänster för Gävle Energi AB och Sandviken Energi AB 2023
Beskrivning: Ramavtal tecknat
Intern identifierare: 13523
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72512000 Dokumenthanteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79570000 Sammanställning av adressregister och utskick, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning, 79996100 Dokumenthantering, 79999200 Fakturering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Skapande av dokumentlayouter, materialanskaffning, produktion, och distribution av pappersfakturor, e-fakturor och EDI-fakturor och andra kunddokument. Som icke obligatorisk option även indata i mindre omfattning.
Intern identifierare: Utdatatjänster för Gävle Energi AB och Sandviken Energi AB 2023