762845-2024 - Resultat
Sverige – Kemiska produkter – Kemikalier - Bränd och släckt kalk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKemikalier - Bränd och släckt kalk
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av bränd och släckt kalk inklusive lossning till Beställarens anläggningar Filbornaverket i Heslingborg och Åkerslundsverket i Ängelholm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104716:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44921200 Bränd kalk, 24213000 Släckt kalk