2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av möbler och inredning till HK Klara
Beskrivning: Sveriges riksbank ska renovera huvudkontoret på Brunkebergstorg 11 i Stockholm. Huvudkontoret kommer att vara i drift men för att underlätta renoveringen ska ca 200 medarbetare flytta till ett nyrenoverat kontorshus på Klarabergsgatan 31-35 i Stockholm. Ungefär 200 sittplatser kommer flytta till nya lokaler på HK klara. I och med flytten till nya lokaler behövs ett avtal för möbler och inredning.
Intern identifierare: 2023-01312 - 2023-011314
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39130000 Kontorsmöbler
Ytterligare klassificering (cpv): 39112000 Stolar, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000