2. Förfarande
Förfarande
Titel: Masspektrometer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en högupplösande masspektrometer som ska kopplas samman med befintligt kromatografisystem samt option på serviceavtal.
Intern identifierare: MT 2023-0057
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen föregicks av två Request for information (RFI) publicerade i TendSign, som resulterade i ett anbud som uppfyllde samtliga krav. 2024-11-25 publicerades ett meddelande om frivillig förhandsinsyn i TendSign.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38433100 Masspektrometer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000