76303-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsrobot Huddinge
Referensnummer: K 2020-1293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Operationsrobot Da Vinci med mjuk- och hårdvara för anpassning och funktion för Integrated Table Motion (ITM) samt operationsbord för robotkirurgi, TrueSystem 7000dV med tillbehör.
Detta är en operationsrobot för minimalinvasiv multikvadrattkirurgi för avancerad HPB, Esofagus-ventrikel och urologisk kirurgi samt transplantationskirurgi med ledade instrument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st operationsrobot Da Vinci med mjuk- och hårdvara för anpassning och funktion för Integrated Table Motion (ITM) samt 1 st operationsbord för robotkirurgi, TrueSystem 7000dV med tillbehör.