2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brukartvätt socialtjänsten
Beskrivning: Arvidsjaurs kommun bjuder in till anbudsgivning gällande brukartvätt för socialtjänstens verksamhetsområde. Uppdraget omfattar återkommande tvätt av kläder och sängkläder för äldreomsorgens brukare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105778:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98311000 Tvättinsamling