763087-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Teknisk rengöring och städning av driftutrymmen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk rengöring och städning av driftutrymmen
BeskrivningUpphandlingen omfattar teknisk rengöring, städning och underhåll av konstruktioner och anläggningar belägna inom Stockholms Stad.
Intern identifierareT2023-02731
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTeknisk rengöring och städning av driftutrymmen