763096-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Patientövervakningssystem – Personliga nödlarm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personliga nödlarm
Beskrivning: Olika former av personliga nödlarm för bruk i hemmet. Det handlar om när-, apné-. och epilepsilarm, både kroppsburna och sängplacerade. Dessutom reservdelar och tillbehör till befintliga larm.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33195000 Patientövervakningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anropssystem inom bostaden/Närlarm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Beställaren kan förlänga avtalet upp till två år ytterligare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Apnélarm, kroppsburet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Apnélarm, sängplacerat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Epilepsilarm, kroppsburet, kort räckvidd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Epilepsilarm, kroppsburet, lång räckvidd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Epilepsilarm, sängplacerat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Tillbehör och reservdelar till befintliga epilepsilarm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Tillbehör och reservdelar till befintliga apnélarm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120139:Lot:8