2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anläggningstjänster 2025
Beskrivning: Trollhättans Stads behov olika anläggningstjänster såsom: - anläggningsarbetare - rörläggare - stensättare - verkstadsmekaniker - parkarbetare
Intern identifierare: KS 2024/1475
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Övergripande Krav
Beskrivning: Enligt förfrågningsunderlag
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111290 Förarbeten till anläggningsarbeten, 45262510 Stenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45350000 Maskintekniska installationer, 45432112 Stenläggning, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anläggningsarbetare Krav
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111290 Förarbeten till anläggningsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Rörläggare Krav
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45231110 Rörläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Stensättare Krav
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Verkstadsmekaniker Krav
Ytterligare klassificering (cpv): 45350000 Maskintekniska installationer, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Parkarbetare Krav
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel