See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av dagligvaror till personer med omsorg Borlänge 2
Beskrivning: Vill ni vara med och leverera dagligvaror till kommunens omsorgstagare? Upphandlingscenter inbjuder till att lämna anbud på upphandlingen av digitala inköp av dagligvaror, mottagande av beställning via inloggningstjänst/kundportal samt plockning i butik och leverans till personer (omsorgstagare) med biståndsbeslut enligt socialtjänstlagen och Lagen om stöd och service inom Borlänge kommun. Möjliggöra direktbetalning eller fakturering direkt till omsorgstagaren. Möjlighet till att hämta färdigpackade matkassar hos Leverantören ska finnas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104844:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror