Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella tjänster Vara 2018
Referensnummer: 2017-139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Finansiella tjänster ("banktjänster") vilket omfattar koncernkontosystem och andra tjänster för Vara kommun och dess bolag.
Sista anbudsdag.
Anbudet skall vara Köparen tillhanda senast 2018-03-29 23:59 .
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 66172000 Hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen