See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom samhällsbyggnad
Beskrivning: Konsulter inom samhällsbyggnad för kommunerna Hultsfred, Högsby, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik
Intern identifierare: U-087-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Detaljplaner, översiktsplaner och sektorsutredningar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Vision, illustration, gestaltningsidé och 3D-visualisering
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Miljöutredningar, naturvärdesinventeringar och miljökonsekvensbeskrivningar
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 4. Arkeologiska undersökningar, kulturhistoriska undersökningar och kulturmiljöutredningar
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 5. Geoteknik, mark- och sedimentundersökningar
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 6. Detaljprojektering, utredningar, infrastruktur och planering
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 7. Trafikplanering
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 8. Teknisk konsult vid sprängnings- och vibrationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Krav på fackområde 2-8